Bobozás Magyarországon Nyomtatás
Bobozs_MagyarorszgonA lejtőn való száguldozásról nyáron sem kell feltétlenül lemondani! Magyarországon jelenleg kilenc téli-nyári bobpálya üzemel, amelyek a meleg napokon pótolhatják a havon szánkózás élményét. A hagyományos, ún. "medres" bobpályák mellett mára elterjedtek a modern, sínes pályák is.
A bobokon többnyire 2 felnőtt, vagy 1 felnőtt és egy gyermek fér el, akik biztonsági övvel vannak az ülésekhez rögzítve. Időjárástól függetlenül, télen-nyáron használhatóak, némelyeket plexitetővel is ellátnak esős-havas időben. Léteznek egysínes fajták is, amik szintén több ponton, egy vastag fémcsőbe kapaszkodnak, ilyen hazánkban Szilvásváradon található.
Hazai bobpályák:
Sátoraljaújhely (sínes), Visegrád (sínes és medres), Mátrabob – Sástó (sínes), Pécs (sínes), Balatonfűzfő (sínes), Miskolctapolca (sínes), Sopron (medres), Budapest XI. (medres), Szílvásvárad (sínes).

Bobozás_Magyarországon2

Forrás és további információk: http://www.sielok.hu/rovat/egyeb/cikk/bobpalyak-magyarorszagon